Kick Boks Eğitimi

Kick Boks Eğitimi

22/02/2021

Kick Boks Eğitimi - Kick Boks Blog - Ankara Kick Boks

Eğer kick boksun sadece güçlü ve sert insanlar için olduğunu düşüyorsanız, yanılıyorsunuz. Kick boks günümüzdeki en popüler sağlık ve kondisyon sporlarından biridir ve eğer aradığınız şey yağsız, şekilli ve güçlü bir vücutsa, kick boks aradığınız spor olabilir.

AMAÇ NEDİR?

Kick boks profesyonel olarak ilerleyebileceğiniz bir spor olduğu gibi, sadece güçlenmek ve fit kalmak için de yapabileceğiniz bir spordur. Kimseyle dövüşmeden, eğitmeninizle birebir çalışarak; hem teknik hem de vücut gelişiminizi kısa vadede hissedeceğiniz gerçek anlamda dövüşmeniz gerekmeden yapabileceğiniz bir dövüş sporudur.

DERSTE BENİ NELER BEKLİYOR?

Derslerin sistemi doğal olarak eğitimciden eğitimciye değişkenlik gösterir. Kendimize göre açıklamak gerekirse, dersler genelde bir saat sürmektedir. Haftada kaç ders alınacağı öğrencinin yoğunluğuna göre değişir. Haftada bir ders almak da üç ders almak da bir çözümdür, fark gelişme hızında olacaktır.
Derslerin başlangıcında ısınma, sonlarında esneme hareketleri çok önemlidir. Bunlar derslerin olmazsa olmazıdır. Bir kick boks dersinde kick boks tekniklerinden önce, her sporda kullanacağınız bu önemli hareketleri öğrenmeniz gerekmektedir.
Dersler başlayınca birçok değişik çalışma sizleri bekliyor olacak! Hocanızla birebir çalışmadan, kum torbası çalışmalarına, istasyon hareketlerinden çeşitli koordinasyon hareketlerine birçok çalışma yapmanız gerecektir. Yaptığınız çoğu çalışmada çok eğleneceksiniz. Birebir eğitimin en güzel yanı da burada çıkacaktır. Amacımız profesyonellikten ziyada, eğlenerek spor yapmak olduğu için, kişiden kişiye fark eden en eğlenceli hareketler sizleri bekliyor.

FAYDALARI NEDİR?

Kilo verme, çevikleşme, koordinasyonda gelişme (özellikle el ayak koordinasyonu), kas geliştirme ve güçlenme ve kondisyon gelişimi. Birçok kişi boksun tamamen kol gücü olduğunu düşünür ancak bu kesinlikle yanlıştır. Boks neredeyse bütün vücudu çalıştırır ve geliştirir. Yardımcı (ve de zorunlu) sporlarla (örneğin ip atlamak) diğer kaslarınızı da kolayca çalıştırabileceksiniz.

DAHA ÖNCE HİÇ BOKS YAPMADIM. SİZCE YAPABİLİR MİYİM?

Kesinlikle! Boyunuz, kilonuz, gücünüz ne olursa olsun; amacınız güçlenmek, muhteşem yumruklar atmak veya sadece kilo vermek, kondisyon geliştirmek olsun; kick boks herkese uygun bir spordur. Özellikle birebir çalışmalarda gruba ayak uydurmanız diye bir zorunluluk olmayacağı için, bütün program sizin gelişim seviyenize göre yapılacaktır.

BOKS DERSLERİ İÇİN NEYE İHTİYACIM VAR?

Temel olarak el bandajı ve kick boks eldivenine ihtiyacınız var; ancak ilk bir ya da iki saatinizde temel hareketleri göreceğiniz ve seviyeniz belirleneceği için büyük ihtimalle bunlara ihtiyacınız olmayacaktır. Bizim tavsiyemiz ilk dersi denemeniz ve memnun kalırsanız, diğer derslere devam ederseniz o zaman hocanızla konuşup ekipman tavsiyesi almanızdır. İlk derste memnun kalmayıp boksa devam etmeyecekseniz önceden masraf etmeye hiç gerek yok!

Paylaş
Lütfen tüm alanları kontrol ediniz.
Talebiniz başarıyla iletildi.